wplivechat - en to fi_FI translation catalogue (252 entries)

en: A user's Name and Email Address will be used by default if they are logged in.
fi_FI: Kirjautuneen kävijän nimeä ja sähköpostia käytetään oletuksena.

en: Accept Chat
fi_FI: Aloita keskustelu

en: Action
fi_FI: Toiminto

en: Active
fi_FI: Aktiivinen

en: Active Chats
fi_FI: Aktiiviset keskustelut

en: Add New Quick Response
fi_FI: Lisää uusi pikavastaus

en: Add Quick Responses to your Live Chat
fi_FI: Lisää oletusvastauksia omaan Live-keskusteluusi

en: Admin
fi_FI: Ylläpitäjä

en: Admin has closed and ended the chat
fi_FI: Ylläpitäjä on päättänyt keskustelun

en: Advanced Info
fi_FI: Lisätiedot

en: Agents
fi_FI: Käyttäjät

en: Alert me via email as soon as someone wants to chat
fi_FI: Ilmoita sähköpostitse heti kun joku halua keskustella

en: Alert: Someone wants to chat with you on
fi_FI: Hälytys: joku haluaa keskustella kanssasi sivulla

en: All Quick Responses
fi_FI: Kaikki pikavastaukset

en: Allow any user to make themselves a chat agent
fi_FI: Anna kaikkien käyttäjien tehdä itsestään keskustelijoita

en: An Unexpected HTTP Error occurred during the API request.</p> <p><a href="?" onclick="document.location.reload(); return false;">Try again</a>
fi_FI: Odottamaton HTTP-virhe on ilmennyt API-pyynnön yhteydessä.</p> <p><a href="?" onclick="document.location.reload(); return false;">Kokeile uudestaan</a>

en: An unknown error occurred
fi_FI: Tuntematon virhe

en: Assign Quick Response
fi_FI: Lähetä pikavastaus

en: Attempting to open the chat window... Please be patient.
fi_FI: Yritetään avata keskusteluikkuna… odottakaa hetki.

en: Auto Pop-up
fi_FI: Ponnahdusikkuna:

en: Blocked Visitors
fi_FI: Estetyt kävijät

en: Blocked Visitors - Based on IP Address
fi_FI: Estetyt kävijät - perustuen IP-osoitteeseen

en: Blocking a user's IP Address here will hide the chat window from them, preventing them from chatting with you. Each IP Address must be on a new line
fi_FI: Kävijän IP-osoitteen estäminen piilottaa keskusteluikkunan, estäen keskustelut kanssasi. Jokainen IP-osoite tulee olla omalla rivillään

en: Bottom left
fi_FI: Vasen alhaalla

en: Bottom right
fi_FI: Oikea alhaalla

en: Browser:
fi_FI: Selain:

en: By checking this, only users that are logged in will be able to chat with you.
fi_FI: Kun tämä vaihtoehto on valittu, vain kirjautuneet kävijät voivat keskustella kanssasi.

en: Can I use this plugin on my multi-site?
fi_FI: Voinko käyttää lisäosaa monisivuisessa asennuksessa?

en: Chat Active
fi_FI: Aktiivinen keskustelu

en: Chat Agent
fi_FI: Keskustelija

en: Chat Agent Online
fi_FI: Linjoilla olevat keskustelijat

en: Chat Agents
fi_FI: Keskustelijat

en: Chat Agents Online
fi_FI: Linjoilla olevat keskustelijat

en: Chat Box
fi_FI: Keskustelulaatikko

en: Chat Ended - User still browsing
fi_FI: Keskustelu on päättynyt - kävijä on vielä sivustolla

en: Chat Window Settings
fi_FI: Keskusteluikkunan asetukset

en: Chat answered by another agent
fi_FI: Toinen keskustelija vastasi

en: Chat box alignment
fi_FI: Keskusteluikkunan  asettelu

en: Chat box fill color
fi_FI: Keskuteluikkunan taustaväri

en: Chat box font color
fi_FI: Keskuteluikkunan tekstin väri

en: Chat delay (seconds)
fi_FI: Keskustelun viive (sekunttia)

en: Chat enabled
fi_FI: Keskustelu on käytössä

en: Chat has been answered by another agent
fi_FI: Toinen keskustelija on vastannut

en: Chat initiated on:
fi_FI: Keskustelu aloitettu:

en: Chat notifications
fi_FI: Keskusteluilmoitukset

en: Chat offline. Leave a message
fi_FI: Keskustelu on poissa linjoilta. Jättäkää viesti

en: Chat with
fi_FI: Keskustele

en: Chat with us
fi_FI: Keskustelu kanssamme!

en: Checking this will allow any of your users to make themselves a chat agent when editing their profile.
fi_FI: Tällä valinnalla kaikki käyttäjät voivat tehdä itsestään keskustelijoita omaa profiilia muokkaamalla.

en: Choose a theme
fi_FI: Valitse teema

en: Choose an animation
fi_FI: Valitse animaatio

en: Choose when I want to be online
fi_FI: Valitse koska olen poissa linjoilta

en: Common issues:
fi_FI: Yleisiä ongelmia:

en: Connecting you to a sales person. Please be patient.
fi_FI: Teidät yhdistetään yhdelle työntekijöistämme. Olkaa hyvä ja odottakaa hetki.

en: Connecting. Please be patient...
fi_FI: Yhdistetään. Odottakaa hetki…

en: Contact us
fi_FI: Ota yhteyttä meihin

en: Current Users that are Chat Agents
fi_FI: Nykyiset käyttäjät jotka on valtuutettu keskustelemaan

en: Custom. Enter Colour Values Below
fi_FI: Oma valinta. Anna värikoodi alle.

en: Date
fi_FI: Päivämäärä

en: Dear Pro User
fi_FI: Hyvä Pro-käyttäjä,

en: Delete History
fi_FI: Poista historia

en: Disable this to enable anonymity for your visitors
fi_FI: Poista käytöstä salliaksesi anonyymit käyttäjät

en: Disabling this will mean that the Chat Box will not be displayed on mobile devices. (Smartphones and Tablets)
fi_FI: Pois päältä tarkoittaa, että keskusteluikkunaa ei näytetä mobiililaitteilla (matkapuhelimet ja tabletit).

en: Display name and avatar in chat
fi_FI: Näytä nimi ja kuva keskustelussa:

en: Display the agent and user name above each message in the chat window.
fi_FI: Näytä käyttäjän ja kävijän nimi jokaisen keskustelun yläpuolella.

en: Do I have to be logged into the dashboard to chat with visitors?
fi_FI: Tuleeko minun kirjautua sivuston hallintaan keskustellaakseni kävijöiden kanssa?

en: Do not allow users to send offline messages
fi_FI: Kävijät eivät voi lähettää offline-viestejä:

en: Do not show the chat window on the following pages. Leave blank to show on all. (Use comma-separated Page ID's)
fi_FI: Älä näytä keskusteluikkunaa seuraavilla sivuilla. Tyhjänä ikkuna näkyy kaikilla sivuilla (erota sivujen ID:t pilkulla)

en: Do you have a mobile app?
fi_FI: Onko sinulla mobiili-applikaatio?

en: Documentation
fi_FI: Dokumentaatio

en: Documentation:
fi_FI: Dokumentaatio:

en: Edit Quick Response
fi_FI: Muokka pikavastausta

en: Email
fi_FI: Sähköposti

en: Email Address
fi_FI: Sähköpostiosoite

en: Enable On Mobile Devices
fi_FI: Päällä mobiililaitteilla:

en: End chat
fi_FI: Päätä keskustelu

en: Enter each IP Address you would like to block on a new line
fi_FI: Anna jokainen estettävä IP-osoite omalla rivillään

en: Exclude chat window on the following pages:
fi_FI: Älä näytä keskusteluikkunaa seuraavilla sivuilla:

en: Expand the chat box automatically (prompts the user to enter their name and email address).
fi_FI: Suurenna keskusteluikkuna automaattisesti (kävijältä pyydetään nimi ja sähköpostiosoite)

en: Fade In
fi_FI: Häivytys

en: Feedback
fi_FI: Palaute

en: First Section Text
fi_FI: Tekstin ensimmäinen osa

en: Friend recommendation
fi_FI: Tuttavan suositus

en: General Settings
fi_FI: Yleiset asetukset

en: Get Pro Add-on to accept more chats
fi_FI: Hanki Pro-lisäosa ja käy useita keskusteluita

en: Getting started? Read through some of these articles to help you along your way.
fi_FI: Aloita käyttö? Tutustu johonkin näistä ohjeista matkan varrella?

en: Google or other search Engine
fi_FI: Google tai muu hakukone

en: Hello. Please input your details so that I may help you.
fi_FI: Hei. Ole hyvä ja anna meille hieman tietoja itsestäsi, niin voin olla avuksi.

en: Hide Chat
fi_FI: Piilota keskustelu

en: Hides chat for 24hrs when user clicks X
fi_FI: Piilottaa keskusteluikkunen 24 tunniksi kun kävijä klikkaa [X]

en: History
fi_FI: Historia

en: Host
fi_FI: Isäntä

en: How did you find us?
fi_FI: Kuinka löysitte meidät?

en: How do I check for JavaScript errors on my site?
fi_FI: Miten tarkastan JavaScript-virheet sivullani?

en: How do I disable APC Object Cache?
fi_FI: Miten poista käytöstä APC-välimuistin?

en: I'm not getting any notifications of a new chat
fi_FI: En saa ilmoituksia uusista keskusteluista

en: IP Address not recorded
fi_FI: IP-osoitetta ei tallennettu

en: IP Address:
fi_FI: IP-osoite:

en: If there are no chat agents online, the chat will show as offline
fi_FI: Jos keskustelun käyttäjiä ei ole linjoilla, keskusteluikkuna ilmoittaa olevansa poissa linjoilta

en: If you are having difficulty updating the plugin, please contact
fi_FI: Jos sinulla on vaikeuksia lisäosan aktivoinnissa, ota meihin yhteyttä

en: Include chat window on the following pages:
fi_FI: Näytä keskusteluikkuna seuraavilla sivuilla:

en: Incoming Chat
fi_FI: Saapuva chat-keskustelu

en: Initiate Chat
fi_FI: Aloita keskustelu

en: Input Field Replacement Text
fi_FI: Kentän korvaava teksti

en: Intro Text
fi_FI: Johdanto

en: Left
fi_FI: Vasen

en: Live Chat
fi_FI: Chat-keskustelu

en: Log in
fi_FI: Kirjaudu sisään

en: Main Settings
fi_FI: Pääasetukset

en: Make this user a chat agent
fi_FI: Tee tästä käyttäjästä keskustelija

en: Message
fi_FI: Viesti

en: Messages only show when I refresh the chat window
fi_FI: Viestit näkyvät ainoastaan kun päivitän keskusteluikkunan

en: Minimum System Requirements
fi_FI: Vähimmäisvaatimukset

en: Missed Chats
fi_FI: Vastaamattomat keskustelut

en: Name
fi_FI: Nimi

en: Name
fi_FI: Nimi

en: New Quick Response
fi_FI: Uusi pikavastaus

en: No
fi_FI: Nro

en: No Animation
fi_FI: Ei animaatiota

en: No Quick Responses found
fi_FI: Pikavastauksia ei löydetty

en: No Quick Responses found in the Trash
fi_FI: Roskakorista ei löydetty pikavastauksia

en: No chat sessions available at the moment
fi_FI: Tällä hetkellä ei ole vapaita keskusteluita

en: No chats available at the moment
fi_FI: Tällä hetkellä ei ole vapaita keskusteluita

en: No visitors on-line at the moment
fi_FI: Tällä hetkellä sivulla ei ole kävijöitä

en: Offline Chat Box Title
fi_FI: Offline-keskusteluikkunan  otsikko

en: Offline Messages
fi_FI: Offline-viestit

en: Offline Text Fields
fi_FI: Offline-tekstien kentät

en: Only show the chat window to users that are logged in
fi_FI: Keskusteluikkuna näytetään vain kirjautuneille kävijöille:

en: Open Chat Window
fi_FI: Avaa keskusteluikkuna

en: Other
fi_FI: Muuta

en: Other text
fi_FI: Muuta tekstiä

en: Password
fi_FI: Salasana

en: Picture
fi_FI: Kuva

en: Please Explain
fi_FI: Kertokaa tarkemmin

en: Please click 'Start Chat' to initiate a chat with an agent
fi_FI: Painakaa 'Aloita keskustelu' aloittaaksenne keskustelu työntekijämme kanssa

en: Please click \'Start Chat\' to initiate a chat with an agent
fi_FI: Painakaa \ 'Aloita keskustelu \' aloittaaksenne keskustelu työntekijämme kanssa

en: Please contact the administrator of this website to change this.
fi_FI: Ota yhteyttä sivuston ylläpitäjään tarpeellisen muutoksen tekemiseksi.

en: Please note: This window must be open in order to receive new chat notifications.
fi_FI: Tämä ikkuna tulee pitää avoinna jotta chat-viestien vastaanottaminen on mahdollista.

en: Please update to the latest version of WP Live Chat Support Pro
fi_FI: Ole hyvä ja päivitä WP Live Chat Support Pro viimeiseen versioon

en: Please update to the latest version of WP Live Chat Support Pro to start recording any offline messages.
fi_FI: Päivitä WP Live Chat Support Pro viimeiseen versioon aloittaaksesi offline-viestien tallentamisen.

en: Port
fi_FI: Portti

en: Press ENTER to send your message
fi_FI: Painakaa LÄHETÄ viestin lähettämiseksi

en: Previous
fi_FI: Edellinen

en: Pro Add-on
fi_FI: Pro-lisäosa

en: Pro add-on
fi_FI: Pro-lisäosa

en: Pro version only
fi_FI: Vain Pro-versiossa

en: Questions?
fi_FI: Kysymyksiä?

en: Quick Response
fi_FI: Pikavastaus

en: Quick Responses
fi_FI: Pikavastaukset

en: Quick Responses for WP Live Chat Support Pro
fi_FI: Asennetaan WP Live Chat Support Pro -lisäosa

en: Reactivate Chat Section Text
fi_FI: Ota käyttöön keskustelun osien tekstit

en: Reactivating your previous chat...
fi_FI: Palataan aiempaan keskusteluun...

en: Recomended Size 250px x 40px
fi_FI: Suositeltu koko 250 pikseliä x 40 pikseliä

en: Record a visitor's IP Address
fi_FI: Tallenna kävijän IP-osoite

en: Remove Image
fi_FI: Poista kuva

en: Remove Logo
fi_FI: Poista logo

en: Right
fi_FI: Oikea

en: Save Settings
fi_FI: Tallenna asetukset

en: Search Quick Responses
fi_FI: Etsi pikavastauksista

en: Search Term
fi_FI: Hakusana

en: Second Section Text
fi_FI: Tekstin toinen osa

en: Select
fi_FI: Valitse

en: Send
fi_FI: Lähetä

en: Send message
fi_FI: Lähetä viesti

en: Sending Method
fi_FI: Lähetystapa

en: Sending message...
fi_FI: Lähetään viestiä…

en: Settings
fi_FI: Asetukset

en: Show the chat window on the following pages. Leave blank to show on all. (Use comma-separated Page ID's)
fi_FI: Näytä keskusteluikkuna ainoastaan seuraavilla sivuilla. Tyhjänä ikkuna näkyy kaikilla sivuilla (erota sivujen ID:t pilkulla)

en: Site Info
fi_FI: Sivun tiedot

en: Skip
fi_FI: Tyhjä

en: Slide From The Side
fi_FI: Liuku sivulta

en: Slide Up
fi_FI: Liuku ylös

en: Someone wants to chat with you on your website
fi_FI: Joku haluaa keskustella kanssasi www-sivullasi

en: Start Chat
fi_FI: Aloita keskustelu

en: Start Live Chat
fi_FI: Aloite Live-keskustelu

en: Start live chat
fi_FI: Aloita keskustelu

en: Status
fi_FI: Tila

en: Still need help? Use one of these links below.
fi_FI: Tarvitsetko edelleen apua? Käytä jotakin seuraavista linkeistä.

en: Styling
fi_FI: Tyyli

en: Submit
fi_FI: Lähetä

en: Support
fi_FI: Tuki

en: Thank You for your feedback!
fi_FI: Kiitos palautteesta!

en: Thank you for your message. We will be in contact soon.
fi_FI: Kiitos viestistä! Olemme pian yhteydessä.

en: The chat box doesnt show up
fi_FI: Keskusteluikkuna ei näy lainkaan

en: The chat window disappears when I logout or go offline
fi_FI: Keskusteluikkuna katoaa kun kirjaudun ulos tai siirryn pois linjoilta

en: The chat window never goes offline
fi_FI: Keskusteluikkuna ei koskaan ole poissa linjoilta

en: The chat window will be hidden when it is offline. Users will not be able to send offline messages to you
fi_FI: Ikkuna häivytetään kun chat-keskustelu on poissa linjoilta. Kävijät eivät voi lähettää offline-viestejä.

en: Theme 1
fi_FI: Teema 1

en: Theme 2
fi_FI: Teema 2

en: Theme 3
fi_FI: Teema 3

en: Theme 4
fi_FI: Teema 4

en: Theme 5
fi_FI: Teema 5

en: Theme 6
fi_FI: Teema 6

en: This chat has already been answered. Please close the chat window
fi_FI: Tähän keskusteluun on jo vastattu. Olkaa hyvä ja sulkekaa ikkuna.

en: This chat is active
fi_FI: Tämä keskustelu on aktiivinen

en: This is the text that will show in place of the Name And Email fields
fi_FI: Tämä teksti näytetään nimi- ja sähköposti-kenttien tilalla

en: This option is only available in the
fi_FI: Tämä valinta on käytettävissä ainoastaan

en: This text is shown above the user chat input field
fi_FI: Tämä teksti näytetään keskustelukenttien yläpuolella

en: Troubleshooting
fi_FI: Ongelmanratkaisu

en: Upload Image
fi_FI: Lisää kuva

en: Upload Logo
fi_FI: Lisää logo

en: Use Logged In User Details
fi_FI: Käytä kirjautuneen kävijän tietoja.

en: User chat welcome
fi_FI: Tervetuloa

en: User has maximized the chat window
fi_FI: Kävijä on suurentanut keskusteluikkunan

en: User has minimized the chat window
fi_FI: Kävijä on pienentänyt keskusteluikkunan

en: User has opened the chat window
fi_FI: Kävijä on avannut keskusteluikkunan

en: User is browsing but doesn't want to chat
fi_FI: Kävijä on sivustolla mutta ei halua keskustella

en: Username
fi_FI: Käyttäjänimi

en: Via WP Live Chat Support
fi_FI: WP Live Chat Support

en: View Chat History
fi_FI: Tarkastele keskusteluhistoriaa

en: View Quick Responses
fi_FI: Tarkastele pikavastauksia

en: Visitors on site
fi_FI: Kävijöitä sivulla

en: WP Live Chat History
fi_FI: WP Live Chat historia

en: WP Live Chat Missed Chats
fi_FI: WP Live Chat vastaamattomat keskustelut

en: WP Live Chat Offline Messages
fi_FI: WP Live Chat Support - Offline-viesti kävijältä

en: WP Live Chat Support - Offline Message from
fi_FI: WP Live Chat Support - offline-viesti kävijältä

en: WP Live Chat Support Settings
fi_FI: WP Live Chat Support -asetukset

en: WPLC: Safe mode is enabled on this server. You may experience issues while using WP Live Chat Support as a result of this. Please contact your host to get safe mode disabled.
fi_FI: WPLC: Safe mode on käytössä tällä palvelimella. Voit kohdata ongelmia käyttäessäsi WP Live Chat Support -lisäosaa. Ota yhteyttä ylläpitäjään safe moden poistamiseksi.

en: WPLC: set_time_limit() is not enabled on this server. You may experience issues while using WP Live Chat Support as a result of this. Please get in contact your host to get this function enabled.
fi_FI: WPLC: set_time_limit() ei ole käytössä tällä palvelimella. Voit kohdata ongelmia käyttäessäsi WP Live Chat Support -lisäosaa. Ota yhteyttä ylläpitäjään asetuksen käyttöön ottamiseksi.

en: We are currently offline. Please leave a message and we'll get back to you shortly.
fi_FI: Olemme tällä hetkellä poissa linjoilta. Ole hyvä ja lähetä meille viesti niin otamme yhteyttä.

en: Welcome. How may I help you?
fi_FI: Tervetuloa. Kuinka voin olla avuksi?

en: What are Quick Responses?
fi_FI: Mitä ovat pikavastaukset?

en: What is this?
fi_FI: Mitä ovat pikavastaukset?

en: Whois for
fi_FI: Whois …

en: With the Pro add-on of WP Live Chat Support, you can
fi_FI: WP Live Chat Support -lisäosan Pro-versiolle voit

en: WordPress.org plugin repository
fi_FI: WordPress.org -lisäosien hakemisto

en: Yes
fi_FI: Kyllä

en: You are not a chat agent. Please make yourself a chat agent before trying to chat to visitors
fi_FI: Sinua ei ole valtuutettu keskustelujen käyttäjäksi. Anna itsellesi valtuudet ennen kuin yrität keskustella kävijöiden kanssa.

en: You are using an outdated version of <strong>WP Live Chat Support Pro</strong>.
fi_FI: Käyttämäsi <strong>WP Live Chat Support Pro<strong> -versio on vanhentunut.

en: You are using an outdated version of <strong>WP Live Chat Support Pro</strong>. Please
fi_FI: Käytät vanhentunutta versiota lisäosasta <strong>WP Live Chat Support Pro<strong>. Ole hyvä ja

en: You are using an outdated version of WP Live Chat Support Basic. Please update your plugin to allow for animations to function
fi_FI: Käytät vanhentunutta versiota lisäosasta WP Live Chat Support Basic. Ole hyvä ja päivitä lisäosa jotta animaatioita voidaan käyttää

en: You have an incoming chat.
fi_FI: Sivulla on saapuvia chat-keskusteluita.

en: You have not missed any chat requests.
fi_FI: Yhtään keskustelua ei ole jäänyt vastaamatta.

en: You have not received any offline messages.
fi_FI: Et ole saanut offline-viestejä.

en: You must be a chat agent to answer chats
fi_FI: Sinun tulee olla valtuutettu keskustelija jotta voit ottaa osaa chat-keskuteluun

en: You must be a chat agent to initiate chats
fi_FI: Sinun tulee olla valtuutettu keskustelija jotta voit aloittaa chat-keskustelun

en: You're live chat box on your website has been temporarily disabled until the Pro plugin has been updated. This is to ensure a smooth and hassle-free user experience for both yourself and your visitors.
fi_FI: Keskustelut sivullasi poistettiin siksi aikaa käytöstä, kunnes Pro-lisäosa on aktivoitu. Tällä pyritään varmistamaan sinulle ja kävijöille ongelmaton ja sujuva käyttäjäkokemus.

en: Your settings have been saved.
fi_FI: Asetukset on tallennettu.

en: Your user role does not allow you to make yourself a chat agent.
fi_FI: Roolisi sivulla estää sinua tekemästä itsestäsi keskustelijaa.

en: active
fi_FI: aktiivinen

en: available in the
fi_FI: saatavissa kun käytössä on

en: browsing
fi_FI: selaa

en: complete
fi_FI: päättynyt

en: deleted
fi_FI: poistettu

en: only
fi_FI: vain

en: pending
fi_FI: jonossa

en: requesting chat
fi_FI: otetaan yhteyttä

en: see who's online and initiate chats
fi_FI: seuraa kävijöitä ja aloita keskusteluita

en: to ensure all functionality is in working order
fi_FI: varmistetaan, että lisäosa toimii luotettavasti

en: type here...
fi_FI: vastatkaa tähän ...

en: update to at least version
fi_FI: päivitä viimeisimpään versioon

en: with your online visitors with the click of a button.
fi_FI: kävijöittesi kanssa yhden napin painalluksella
